رالی نمادین ستاره‌ها/ طرحی برای حمایت از دریاچه ارومیه

رالی نمادین ستاره‌ها/ طرحی برای حمایت از دریاچه ارومیه

رالی نمادین ستاره‌ها ؛ طرحی برای حمایت از دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه که با حمایت، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی دولت تدبیر و امید از بحران خارج و تا حدودی احیا شده است، برای تثبیت و ادامه فرآیند احیا نیاز به حمایت دارد. در کنار فعالیت‌های دولت حضور گروه‌های مرجع در جذب منابع مالی و حمایت‌های عمومی و بین‌المللی در شرایط کنونی دریاچه بسیار تاثیرگذار بوده که در این میان می‌توان به فعالیت‌های رضا کیانیان هنرمند برجسته سینما و تئاتر در این زمینه اشاره کرد.

شرکت امیدگستر با مطالعه شرایط و بررسی امکانات بالقوه خود با طراحی یک رالی نمادین (رالی نمادین ستاره‌ها) با خودروهای پاک در صدد جلب افکار عمومی به اهمیت دریاچه ارومیه در اکوسیستم ایران و همچنین جذب منابع مالی برای کمک به احیای دریاچه است.

رالی نمادین ستاره‌ها

یک رالی نمادین با استفاده از خودروهای پاک (هیبرید) است که توسط هنرمندان، چهره‌های محبوب و ورزشکاران انجام می‌شود. این رالی در آزادراه تبریز ـ ارومیه (قطعه منتهی به دریاچه ارومیه) و در یک روز برگزار می‌شود. چهره‌ها و ستاره‌ها با پیام حمایت افکار عمومی از احیای دریاچه ارومیه این مسیر را رانندگی می‌کنند و در بدون تمرکز بر برنده و بازنده بودن از خط پایان می‌گذرند. در طول مسیر برنامه‌های فرهنگی و ارتباط با مردم نیز برگزار می‌شود. شب منتهی به مسابقه نیز کنسرت موسیقی با حضور خواننده‌های محبوب به صورت رایگان برگزار می‌شود. عواید این رالی پس از کسر هزینه‌های برگزاری برای صرف در برنامه‌های احیای دریاچه به حساب ستاد احیای دریاچه ارومیه واریز می‌شود.

طراحی:

کارشناسان امیدگستر پس از مطالعه جنبه‌های مختلف در حوزه اقتصاد خلاق و با هدف بهره‌گیری از این حوزه اقتصادی برای جلب حمایت‌های بیشتر مسوولان، شخصیت‌ها، چهره‌های شناخته شده و اصحاب هنر و ورزش رالی نمادین ستاره‌ها را طراحی کردند؛ هدف از این طرح در کنار حمایت از دریاچه ارومیه این است که اگر انسان‌ها با استفاده از امکانات و فناوری‌های نوین بیشتر مراقب محیط زیست خود باشند، امکان رخ دادن بحران‌های زیست محیطی همچون خشک شدن دریاچه ارومیه کمتر از قبل خواهد شد.